Bulgar KeresteBy
Bayto12a3
07 Mayıs 16
0
comment

 

İnşaat sektöründe en sık kullanılan yapı malzemelerinin başında gelmektedir. Ülkemiz ormanlık alanlarının genişliği ve kereste üretimi konusunda çok çeşitli ürün yelpazesine sahip olsa da farklı ithal ürünleri de piyasada kullanılmaktadır.

Bulgar kereste, adından da anlaşılacağı üzere ithal edildiği ülkenin adını almış inşaatlık kereste ve kapı sereni malzemesidir. Verimli ve dayanıklı bir yapıya sahip olması sebebiyle en çok tercih edilen çeşitlerinin başında gelmektedir.

Bulgaristan orman ürünleri açısından; tomruktan telefon direklerine, maden direklerinden sanayi odununa, kağıtlık odundan lif ve yonga odununa kadar çok geniş alanda ahşap ürünler ile hizmet veriyor. Bu açıdan ülke orman ürünleri üretimi, kâğıt – karton üretimi ve mobilya üretiminde Avrupa’da önemli bir yerdedir.

Neden Bulgar Kereste Ürünleri Tercih Ediliyor?

Kürselleşmenin en büyük katkısı, ticaretin gelişmesine sağladığı faydadır. Gelişen ticaretle birlikte komşu ülkeler arasındaki ticari işbirlikleri de artmıştır. Özelikle farklı alanlarda yer alan hem hammadde hem de yarı mamullerde komşu ülkeler büyük bir kaynak oluşturmuştur.

Ülkemizde de en avantajlı yapı malzemesi olan ihtiyacı da komşu ülkelerden özellikle de Bulgaristan’dan karşılanmaktadır. Geniş ormanlık alanlara sahip Bulgaristan sadece ülkemizde değil dünyada da üretim hizmeti vermektedir.

Bayındır Tomruk olarak Bulgar kereste ürünlerinde ihtiyacınız olan her türlü malzemeyi size sağlıyoruz. Ekonomik maliyetlerde yüksek kaliteli ürünlerde bizimle kolaylıkla çalışabilirsiniz.

Bulgar Kereste Ürünleri Hangi Alanlarda Kullanılır

Çamın kalitesi ve sağlamlığı nedeniyle inşaat sektöründe haklı bir yer edinmiştir. Çam ağacı keresteleri de yapı sektöründe çatılardan kalıplara kadar her alanda kullanılmaktadır. Ayrıca mobilya sektöründe de geniş bir kullanım alanı olan bu ağaç, kapılardan pencerelere kadar her türlü alanda iç veya dış alanda rahatlıkla kullanılır.

Ahşap binaların iç kaplamalarında da çam, sunduğu doğal görünüm sebebi ile farklı bir hava katar. Dayanıklı olması da onun en büyük artılarından biridir. Uzun kullanım süresi de bu malzemeden büyük bir verim alınmasını sağlar. Çam, diğer yapı malzemelerinle de uyumlu şekilde kullanılır.

Bulgar ladin-çam türleri de gene Bulgar çam kadar tercih edilen bir seçenektir. Ladininin geniş kullanım alanı onu birçok alanda hammadde olarak karşımıza çıkartmaktadır. Kâğıttan suni ipek yapımına kadar ladin kullanılabilir.

Bulgar kereste ürünleri, kalitesi ile kullanıldığı alana değer katan ürünlerdir. Dayanıklılığı uzun süre verim alınmasını sağlarken, ekonomik olması da tasarruf edilmesini sağlar.

Bayındır Tomruk olarak bu üründe ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılamak için çalışmaktayız. Her sektöre göre kereste ithalatında sunduğumuz başarılı hizmetlerimizle müşterilerimizin projelerinin zamanında tamamlanmasını sağladık. Ürünlerimizle sektörde yer alan firmalara önemli avantajlar sunuyoruz.

Kereste Nasıl Seçilir?

Her kereste sunduğu avantajlar sebebi ile farklı alanlarda kullanılması ondan sağlanan verimi arttıracaktır. Bu sebeple de ev veya inşaat için doğru ürünü seçmek önemlidir. Kereste seçiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

  • Hammadde kalitesi maliyeti etkileyen en önemli unsurdur. Ancak kaliteli hammadde son ürünün de kalitesiyle doğru orantılıdır. Yapıların uzun ömürlü ve dayanıklı olması açısından yüksek kaliteli ürünler seçilmelidir. Ancak yüksek kalitenin de maliyeti arttıracağından ürünleri sınıflandırarak kullanmak en iyisi olacaktır. Şöyle ki; birinci ve ikinci sınıf ürünler yapıların ana yük taşıyan kısımlarında kullanılırken, üçüncü ve dördüncü sınıf ürünler ise diğer alanlarda kullanılabilir.
  • Ahşap malzemelerdeki nem oranına dikkat edilmelidir. Ahşabın kendi içerisinde doğal şekilde nem vardır. Ancak bu doğal veya suni yolla kurutulabilinir. Kurutulmuş ahşap yapı işleri için daha uygun bir malzemedir. Nemli ve kuru ürünler arasındaki farkı malzemenin ağırlığından anlayabilirsiniz. Yani doğal nem oranına sahip ağaçlar kurutulmuş olanlara göre daha ağırdır. Kurutulmamış ürünler zamanla deforme olup çatlayacağı için verimsizdir.
  • Ürünlerin fiyatlarına dikkat edilmelidir. İşlenmiş ve uygun standartlarda kurutulmuş ürünler, doğal haldeki yani nemli kurutulmamış ürünlere göre daha pahalıdır. Ayrıca ticari alanda kullanılacak kurutulmuş keresteler genellikle hava geçirmez halde paketlenmektedir.

Bayındır Tomruk olarak ihtiyacınıza uygun tüm Bulgar kereste taleplerinizi hızlı ve güvenli şekilde tamamlıyoruz. Sunduğumuz tüm ürünler standartlara uygundur. Özel fırınlama hizmetleri ile de gerekli nem miktarlarında ayarlama yapılmaktadır. Ayrıca sunduğumuz yurt içi ve yurt dışı ürünlerimizde hiçbir şekilde haşerelerden zarar görmemiştir

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>