Bulgar Kerestenin Sektördeki KonumuBy
Bayto12a3
10 Ekim 20
0
comment

Bulgar Kereste Ürünlerinde %20 İndirim!

Bulgar kereste, ismini geldiği ülkeden almış bulunan bir tür kereste ürünüdür. Bulgaristan üzerinden getirilmekte olan ürün, çok verimli ve çok dayanıklı bir yapıya sahiptir. Tıpkı Ukrayna kereste veya Gebze kereste ürünlerine benzemektedir, alternatif olarak Ukrayna ürünümüzü de deneyebilirsiniz. Alanında kısımda en çok rağbet gören orman ürünlerinden birisi olan bulgar ürünü; sektördeki yerini, kullanım alanlarını ve nelere dikkat edilerek kullanılması gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. İndirimli fiyatlı ürünlerimiz hakkında bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Kereste İthalatı & İhracatı

Çok kısada olsa bu yazımızda biraz ithalat ve ihracat tarafından söz edeceğiz. Türkiye genelinde yerli orman ürünlerinin kullanılması gibi ithal ürünlerin kullanılması da sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. İthal ürünler hem uygun fiyatları hem de kaliteleri sayesinde çok daha avantajlı olmaktadırlar. Türkiye’de ithal kereste ürünleri getirme noktasında ilk sıralarda bulunan firmamız ithal ürünlerin en çok tercih edileni ve kabul edileni olan Bulgar ürünü ürünlerini de büyük bir miktarda ithal etmektedir.

Bulgaristan, Türkiye’de dahil olmak üzere Avrupa ülkeleri arasında kereste ürünleri ithalatı yapılan önemli ülkelerden biridir. Verimli toprakları sayesinde orman ürünleri yetiştirme ve üretme konusunda çok yüksek rakamlara ulaşabilen ülkede ihracat ürünlerinin de büyük bir kısmını bu ürünler oluşturmaktadır.

Son yıllarda gelişen teknoloji birçok iş kolunu orman ürünleri sektörüne kazandırmıştır. Firma olarak birçok farklı ülkeden istenilen her türden hammadde alımı yapmaktayız. Son yıllarda Bulgaristan ülkesinden ağırlıklı olarak kereste ithalatı gerçekleştirmekteyiz. Gelişen teknolojinin orman ürünleri sektörünü büyük katkısı vardır. Bu modern alt yapı sayesinde Bulgar kereste ürünümüzü çok rahatlıkla işleyip istenilen şekillere getirebiliyoruz. Birden fazla alanda Bulgaristan’dan gelen hammaddemiz çok rahatlıkla kullanılmaktadır. Hayatımızın her alanında olan ahşap ürünler yaşantımızı da olumlu yönde iyileştirmekte.

Kerestede Önemli 6 Husus?

  • Yetiştiği toprakların verimli ve kaliteli olması
  • Çok fazla damarlı olmaması
  • Nemli Olmaması
  • Kabuğunda ve iç kısmının diri, parlak olması
  • Haşerelerden iyi muhafaza edilmiş olması
  • Çok iyi kurutulmuş olması önemlidir.

Bulgar Kerestede sınıflandırma işleminde türleri birkaç sınıfa ayırıyoruz. Yumuşak ve sert olarak iki çeşide ayırıyoruz. Yumuşak yapıya sahip ürünle genellikle; yapı işlerinde, marangozlukta, inşaat malzemelerinde hammadde görevi üstlenirler. Kapı, masa, sandalye ve kutu gibi malzemelerin yapımında genellikle tercih edilir. Sert yapılı hammadde de ise, mobilya ve ince doğramacılık işlerini de örnekler arasına alabiliriz.

Bulgaristan Kerestesi Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Son 6 yıldır sektör tarafından adeta bir marka haline gelmiştir. Özellikle mobilya sektörünün gözdesi haline gelen Bulgar’dan getirmiş olduğumuz keresteler güzel işleme ve kaliteli işçilik ile satışlar çok fazla artış göstermektedir. Sektörler bu konuda ne kadar memnunsa tomruk ve kereste işi yapan firmalar da o kadar memnun. Bayındır Tomruk olarak gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra sipariş edilen ülkelere göre ithalatı ve ihracatı gerçekleştirmekteyiz. Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ile iletişime geçerek güncel fiyat listesmizi isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın