Bulgar Kerestenin Sektördeki KonumuBy
Bayto12a3
07 Mayıs 16
0
comment

En İyi Bulgar Kereste ile Buluşturuyoruz!

Bu kısımda en çok rağbet gören orman ürünlerinden birisi olan bulgar kerestenin sektördeki yerini, kullanım alanlarını ve nelere dikkat edilerek kullanılması gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Son yıllarda gelişen teknoloji birçok iş kolunu orman ürünleri sektörüne kazandırmıştır. Firma olarak birçok farklı ülkeden istenilen her türden hammadde alımı yapmaktayız. Son yıllarda Bulgaristan ülkesinden ağırlıklı olarak kereste ithalatı gerçekleştirmekteyiz. Gelişen teknolojinin orman ürünleri sektörünü büyük katkısı vardır. Bu modern alt yapı sayesinde Bulgar kereste ürünümüzü çok rahatlıkla işleyip istenilen şekillere getirebiliyoruz. Birden fazla alanda Bulgaristan’dan gelen hammaddemiz çok rahatlıkla kullanılmaktadır. Hayatımızın her alanında olan ahşap ürünler yaşantımızı da olumlu yönde iyileştirmekte.

Kerestede Önemli 6 Husus?

  • Yetiştiği toprakların verinmli ve kaliteli olması
  • Çok fazla damarlı olmaması
  • Nemli Olmaması
  • Kabuğunda ve iç kısmının diri, parlak olması
  • Haşerelerden iyi muhafaza edilmiş olması
  • Çok iyi kurutulmuş olması önemlidir.

Bulgar Kerestede sınıflandırma işleminde türleri birkaç sınıfa ayırıyoruz. Yumuşak ve sert olarak iki çeşide ayırıyoruz. Yumuşak yapıya sahip ürünle genellikle; yapı işlerinde, marangozlukta, inşaat malzemelerinde hammadde görevi üstlenirler. Kapı, masa, sandalye ve kutu gibi malzemelerin yapımında genellikle tercih edilir. Sert yapılı hammadde de ise, mobilya ve ince doğramacılık işlerini de örnekler arasına alabiliriz.

Kullanılacak Alana Göre Kereste ve Satın Alma Adımları

Son 6 yıldır sektör tarafından adeta bir marka haline gelmiştir. Özellikle mobilya sektörünün gözdesi haline gelen Bulgar’dan getirmiş olduğumuz keresteler güzel işleme ve kaliteli işçilik ile satışlar çok fazla artış göstermektedir. Sektörler bu konuda ne kadar memnunsa tomruk ve kereste işi yapan firmalar da o kadar memnun. Bayındır Tomruk olarak gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra sipariş edilen ülkelere göre ithalatı ve ihracatı gerçekleştirmekteyiz.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>