Çam KeresteBy
Bayto12a3
10 Ekim 20
0
comment

Çam kerestenin ormanlarda başlayan yolculuğunda tomruklar oluşmakta daha sonra işlenerek son haline gelen hammadde farklı sektörler için kullanılabilir şekle bu sayede girmiş olabilmektedir. Sektörel firmalar hedeflerine ulaşabilmek adına kaliteli bir üretim anlayışı ve müşteri memnuniyeti esasları içerisinde olmakta ve bu anlayış ile piyasadaki hedefledikleri başarıya emin adımlar ile çok daha kısa zaman dilimlerinde istenilen sonucu elde edebilmektedir.  Özellikle hammadde elde edilmek istenen alanda temellerinin atıldığı bir alan olmakta, Sağlamlık, dayanıklılık ve sorunsuzluk içerikleri ile hammaddeler oldukça yüksek bir kalitenin altyapı zeminini oluştura bilmektedir. Söz konusu bu alanda farklı sektörlerde başarı getiren bir hammadde olmaktadır. 5×5 ve 5×10 inşaatlık kereste ürünlerimizin fiyatlarını öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.

Ülkemizde ne yazık ki sınırlı üretim imkânları olduğundan ithal çam seçenekleri iç piyasa da gerek kalitesi, gerek sağlam yapısı ve bazı işlemlerde kolay ve zahmetsiz süreci olduğu için oldukça fazla talep görmektedir. Bayındır Tomruk olarak müşterilerimize sadece sattığımız ürünler hakkında bilgi vermek değil, kullanacağınız türün hangi alanlarda kullanılacağını, yapısının hangi zorluklara karşı koyacağını, kısacası alacağınız ürünün kullanmak istediğiniz alan ile % 100 uyumlu olması için tüketicilere ve müşterilerimizi bilinçlendirmekteyiz. Tomruk hakkında daha detaylı bilgiyi internet sitemiz üzerinden mail yolu olarak öğrenebileceğiniz gibi 6 dil bilen eğitimli, alanında profesyonel takım arkadaşlarımızdan da gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Çam Tomruğu ve Kerestelerin Ömürleri

Bazı durumlarda müşterilerimizin istekleri üzerine özel fırınlama hizmeti sunarak da piyasaya sürülmektedir. Çam tomruktan elde edilen  çam kerestenin çok tercih edilmesi ise; Sağlamlığı, ürünün işleme kolaylığı, uzun yıllara meydan okuyacak sağlam yapısı ile her alanda gözde seçenek grupları oluşturmaktadırlar. Kalıp, çatı, inşaat sektöründe ve alanlarında, kapı pencere gibi doğramalık alanlarında, mobilya sektörünün de ya da farklı ürünlerin iskeletinde de kullanılabilmektedir. İç dizaynlarında da sıklıkla görebildiğimiz çam tomruk ürünleri sağlamlık ve uzun süre kullanım isteyen için her alanda çok iyi fayda sağlana bilinilir. Doku olarak yumuşak bir yapıya sahip olan ürünler işleme, oyna ve belli aşamalara tabi tutulurken de gayet iyi sonuçlar vermektedirler.

Başlıca sıralamak gerekirse eğer: iyi çivi tutması, kolay vernik ve cila işlemlerinin uygulanmasıdır ve özellikle inşaat sektörlerinde kaliteli yapılar oluşturmaktadır. Yerli olarak karacam, kızılçam seçeneklerde bulunmakta, kalite olarakta hemen hemen eşdeğer özellikler içermektedir. Döşeme ve mobilya alanında da oldukça kullanışlı bir seçenek olan çam; lambiri, parke gibi belli başlı alanlarda da oldukça sağlam bir seçenek olarak sürekli tercih edilmektedir. Farklı sektörleri bir araya getiren sebebi; iç ve dış piyasada çok fazla bulunabilen, ekonomik fiyat aralıklarında olan özelliklerde ön plana çıkmaktadır kendisini. Kullanılan sektör ya da alanlarda kimyasal maddelerle bakımı doğru şekilde yapıldığında alınan verim çok etkili olmaktadır. Seçenekler arasında birçok alternatif ve çeşit bulunmaktadır. köknar, ladin, kayın, kızılçam, inşaatlık kestane, çam, piyasa da en çok talep gören seçenekler olarak bilenmektedir. Çam tomruk diğer türlerine göre daha çok bulunabildiği için avantajlı bir seçenek olarak piyasa da en fazla olan alternatif seçenektir.

2020-2021 yılı için sunmuş olduğumuz avantajlı orman ürünleri ve taşımacılık fırsatlarından faydalanmak için iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın