Doğramalık Kereste ÇeşitleriBy
Bayto12a3
10 Ekim 20
0
comment

DOĞRAMALIK KERESTE

Tüm çeşitlerin kullanım alanları gerek ürün kalitesi gerek ise kullanılacağı mecra bakımından farklılık göstersede, Bayındır Tomruk olarak orman ürünleri çeşitlerimizin değişmeyen tek ortak nokta müşterilerimize sunduğumuz ürünün kalitesidir.  Doğramalık kereste de kullanıldığı mecralar sağlamlık oluşturabilmek adına özellikle çam ürünleri seçenekleri arasında ön planda olmaktadır. İlk akla gelen kullanım alanları; dış cephe, gemi yapımı,  kapı, pencere, mobilya, iskelet yapısında yer alsa da hammadde  sağlam yapıda olduğu için hayatımızın birçok farklı noktasına kullanılmaktadır.

Sarıçam da yukarıda birkaç madde ile örnek verdiğimiz alanlarında kullanılan seçenekler arasında yer almakta. Kullanım alanlarına göre birinci sınıf kaliteli ürünler buluna bilineceği gibi, daha düşük düzeyde ikinci bir kalite sınıfı için ürün seçenekleri temin edilmektedir. Sibirya bölgesinde bulunan bu ağaç çeşitleri; renk veren yapısı ile sağlamlık hissi uyandırdığı için de sektöründe iyi malzeme sıralamasında. İğne yapraklı ağaç tabirinde bulunduğumuz seçenekleri genellikle bu alan için kullanılmakta, En sert yapıya sahip olan lareks ağaç bu çeşitler arasındadır.

ÜRÜNÜN YAPISAL ÖZELLİKLERİ

Bu seçenekte çok iyi renk verme, kolay vidalanabilir özelliğine sahip olmanın yanında boyama ve cilalama işlemlerine çok müsait yapısı ve dokusu vardır. Malzemelerin kalite ölçüsü fırınlanma işlemleri ile pekişmekte, özellikle lareks fırınlandığından yapı alanlarında sağlam kullanım oluşturmaktadır. Daha yerli bir çeşit olan karaçam türü ise yağlı tercih edilen kullanışlı bir seçenek olmaktadır. Beyaz çam olarak bilinen köknar ve ladin seçenekleri de yumuşak yapısı sayesinde hazır kapı imalatının tercih sebeplerindendir. Kalite olarak, 3 kalite sınıfına ayrılabilmekte, kullanılacak alana göre ideal ve ekonomik seçenekler her zaman bulunmaktadır. Lambiri gibi döşemelik kullanımlar içinde doğramalık kereste türü yine tercih edilen çeşitler arasındadır. Değişik tür ve seçenekleri bulunmakta, kızılçam bu alanda yapı itibari ile elverişli seçenek olarak değerlendirilmektedir. Bu türü en cazip ve talep görmesini sağlayan etkenler ise yapılarda kullanılacak malzemenin kolay işlenebilir olması önemli bir tercih sebebi olmaktadır.

Sipariş ve bilgi için iletişim adresimizden alanında uzman kişilerden destek alabilirsiniz

Bir cevap yazın