Gebze KeresteBy
Bayto12a3
05 Mayıs 16
0
comment

Türkiye’de birçok orman ürünleri satışı yapan firma bulunmaktadır. Bunlardan bazıları İstanbul’da bazıları ise Gebze’de bulunmaktadır. En büyük ve tanınmış orman ürünlerinin satışının yapıldığı yerler Kocaeli, Gebze Kereste ve İkitelli Keresteciler Sitesidir. Firmamız 2009 yılında Bayındır Tomruk olarak dünyanın birçok farklı alanından kereste ve tomruk ürünlerinin teminatını sağlamaktayız. Ürünlerimizi gerek Gebze’ye gerekse birçok orman ürünleri sanayisine yollamaktayız.

Amaç ve gayemiz, yerel piyasadan teminatını gerçekleştirilemeyen ürünleri diğer ülkelerdeki pazarlardan teminatını gerçekleştirmek, elde etmiş olduğumuz ham ürünleri işleyerek iç ve dış piyasaya sürerek hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde iş kolları oluşturabilmektir. Ukrayna, Yunanistan, Bulgaristan gibi ülkelerden birçok orman ürünlerini temin ederek, Gebze kereste ve ikitelli sanayisine düzenli olarak sevkini yapmaktayız.

Ülkemizdeki birçok orman ürünleri sanayisine her türlü orman ürünlerinin teminatını kendi araç filomuz gerçekleştirmekteyiz. İstemiş olduğunuz tüm ürünleri Kocaeli, Gebze, İkitelli Keresteciler Sitesine anlaşma dahilinde sevk işlemini gerçekleştirebiliriz. Diğer faaliyet ve hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçerek en uygun fiyatlar ve güvenli ticaret anlayışı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Gün geçtikçe hız alan sektörlerin başında gelen inşaat sektöründe çok geniş yelpazede malzemeler kullanılmaktadır. Ahşaptan demire ya da taştan çeliğe kadar birçok yapı malzemesi binaların, evlerin ve dev gökdelenlerin temellerinde yer almaktadır.

Geçmişten günümüze değişmeden gelen ahşap da bu temel malzemelerden biridir. Sağladığı avantajlar sebebiyle modern çağda bile sıklıkla tercih edilen bu ürün, hem ülkemizde hem de dünya da büyük bir pazar teşkil etmektedir.

Ülkemizde birçok orman ürünü yani Gebze kereste satan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar hem yerli hem de yabancı ürünleri ile yapı sektörünü besleyerek, sektörün itici güç olmasını sağlamaktadırlar. Bayındır Tomruk olarak da piyasaya sunduğumuz kaliteli yerli ve yabancı inşaatlık ürünleri ile sektörde birçok projede başarılı şekilde yer alıyoruz.

Gebze Kereste Nereden Temin Edilir?

İstanbul ve çevresi inşaat sektörünün kalbi durumundadır. Hem yapılan inşaatlar hem de hammaddeleri açısından piyasayı belirleyen birçok firma, kooperatif ya da sanayi siteleri burada yer alır.

Piyasanın kalbini tutan iki yer bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Kocaeli’nde yer alan sitede diğeri ise İstanbul’da yer alan İkitelli Keresteciler sitesidir. İkitelli veya Gebze Kereste sitelerinde çok çeşitli tomruk ve diğer orman ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerden elde edilmiş kapı sereni ürünleri de bulunmaktadır.

Yerli ve yabancı orman ürünlerinin yer aldığı buralardan kolaylıkla malzeme temini yapılmaktadır. İthal ürünler genel olarak Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’dan temin edilmektedir. Kaliteli ve verimli ithal ürünler Türkiye’nin dört bir yanına sevk edilmektedir.

Hangi Kereste Ürünleri Nereden İthal Edilir

Ülkemiz orman ürünleri açısından zengin olsa da inşaat sektörünün büyüme hızı sebebi ile ithal ürünlerde piyasayı besleyen önemli hammaddelerdir. Gebze Kereste ve İkitelli Keresteciler siteleri de bu piyasanın vazgeçilmez ana temin noktalarıdır.

Sektörde gerekli olan ağaçlara göre ithal edildiği ülkeler değişmektedir. Şöyle ki,

  • Ladin; sıklıkla Rusya’dan ithal edilen bir üründür. Mobilya sektöründe kullanılan ladin ayrıca Rusya dışında Bulgaristan ve Avusturya gibi ülkelerden de temin edilmektedir. Bu ürün özelliği sebebi ile mobilya dışında lamine ve kapılarda da tercih edilen kaliteli ahşap malzemelerdir.
  • Çam; ülkemiz çam yönünden çok zengin bir yer olsa da talebin fazla olması bu ağaç türünün de ithalini gerektirmektedir. Rusya başta olmak üzere komşu ülkelerden ithal edilen çam, ladin gibi hem mobilya yapımında hem de kapı veya pencere doğramalarında sıklıkla tercih edilen bir üründür.
  • Meşe; meşe yetişme koşulları sebebi ile en fazla Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu bölgelerinde bulunmaktadır. Özellikle yüksek kalitedeki kırmızı meşeler bu bölgeden gelmektedir. Meşeler genel olarak parke gibi yer döşemelerinde, mobilyalarda, mutfak dolapları ve merdivenlerin yapımında kullanılmaktadır.

Bu üç tür en sık tercih edilen ithal ürünlerin başında gelmekle birlikte limba ve sapelli türleri de tercihe göre ithal edilmektedir. Limba, marangozluk işleri yanı sıra dekoratif kapmamalarda tercih edilmektedir. İthalatı zor olan bu ürünün rutubet ve demirle temas ettirilmemesi önemlidir. Bir diğer ithal ürün olsan sapelli de çit kazıklarından sandık yapımına, mobilya üretiminden şarap fıçısı üretimine kadar kullanılan bir üründür.

Bayındır Tomruk olarak ihtiyacınız olan her türlü ürünü kolaylıkla temin edebilmekteyiz. İhtiyaç duyulan ürünleri kesintisiz olarak hem Gebze Kereste hem de İkitelli Keresteciler sitelerine sevkini yapmaktayız. Bunun için kendi araç filomuzu kullanmakta ve tüm işlemlerimizi uygun fiyat ve güvenli ticaret garantisi ile gerçekleştirmekteyiz. Güncel lambiri ürünümüz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap Malzemeler Nerelerde Kullanılır?

Temini ve kullanımı kolay bir ürün olması yanı sıra diğer yapı malzemeleri ile de uyumu olası nedeniyle yapıların temelinden dekorasyonuna kadar her alanda tercih edilmektedir. Çatıdan kirişlere, döşemelerden kapılara merdivenlerden doğramalara kadar her yerde bu malzemeyi görmek mümkündür. Sadece yapım sırasında değil mobilya ve dekorasyonda da kullanılan ahşap ürünler gerektiğinde beton kalıpların ve kolon yapıların yapımında ara malzeme olarak da tercih edilmektedir.

Sınıf sınıf ayrılan bu ürünlerin sınıflarına bağlı olarak kullanım yerleri değişmektedir. Her sınıfta ayrıca en sertten en yumuşağa kadar farklı tür ağaçlarda kullanılmaktadır.

Bayındır Tomruk olarak senelerdir başarılı şekilde ürün teminini gerçekleştirmekteyiz. İstenildiğinde işlenilen veya ham halde sunulan kaliteli ürünlerimiz ile yapılarınız, evleriniz veya eşyalarınız değer kazanacaktır.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>