İthal ve Yerli Çam KeresteBy
Bayto12a3
28 Ocak 16
0
comment

İTHAL VE YERLİ ÇAM KERESTE

Ülkemizde son yıllarda gelişen ithalat ve ihracat sistemi en çok komşu ülkelerle ticari hacmin genişlemesine ve ülkemize katkı sağlamasına sebep olmuştur. Orman ürünleri ithalatında önemli rakamlar karşımıza çıkmakta, bu sayede iç piyasada daha kolay hammadde bulunabilir ve temin edilebilir hale gelmiştir. kullanım alanına göre ideal tercihler ile kaliteli üretim alanları elde edilmiş olunur. Çam ağaçları kuraklığa, soğuğa ve fiziki koşullara karşı dayanıklı iğne yapraklı ağaç çeşitleridir. Ülkemizin her bölgesinde farklı çeşitleri bulunabilirken, ancak ithal olarak yurt dışından getirtilen ürün seçenekleri de oldukça kaliteli ve boy/en olarak oldukça düzenli yapıya sahiptirler. Sağlam olma özelliği ile tercih edilen birçok alanda uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanıldığı alanda etkili sonuçlar sağlamaktadır. İthal ve yerli çam kereste alanında yerli seçenekler yaygın olarak: karaçam, kızılçam türleri olmakta; ithal olarak komşuların değerli ve kalitelisi onaylanmış ormanlarından genellikle beyaz çam türü ülke iç piyasasında en çok tercih edilip kullanılmaktadır.

KULLANILDIKLARI ALANLAR VE YAPISAL ÖZELLİKLERİ

İnşaat alanlarında sağlamlığı ve alternatif seçenekleri ile tercih edilen çam türleri farklı çeşitleri ile ayrılan kalite seçenekleri ile de ana malzeme olarak kullanılabildiği gibi alternatif olarak ara malzeme olarak sektörler tarafından kullanılmaktadır. Mobilya sektöründe de ana tercih sebebi sadece sağlam yapıda olması değil; daha önemlisi kolay işlenebilir, çivi tutucu özelliklere bulunması başlıca nedenlerindendir. İthal ve yerli çam kereste arasında tercihte bulunacak firmalar için sektörel bazda değerlendirme yapmaları gerekmektedir. Deniz ulaşım araçlarında; Geni, tekne, kayık, sandal (vb.) gemi inşaatında kullanılacak ürün seçeneği hem suya dayanıklı hem de sağlam olma özelliği taşımalıdır. Sektörel bazda kullanılacak hammadde doğru seçilmelidir aksi halde istenmeyen sonuçlar doğura bilmektedir. İnşaat malzemesi olarak kullanılabilecek ürünler ise kolay işlenelebilir ve pürüzsüz yapılarda olmalı tercih edilmelidir. Dış mekânlarda olduğu kadar iç mekânlarda da sağlamlık önemli kuraldır. Tavan ve yer döşemelerinde elde edilecek kalite uzun yıllar korunacak yapı tasarımları elde edilmektedir. Seçimlerinize kalite eklendiğinden uzun yıllar kullanım fırsatı sunulacaktır. uzun vadede kar elde etmemizi sağlayacağı gibi, çam kullanımlarında da her alanda kalite geniş ürün yelpazesi ile çok ekonomik olduğundan ve doğrudan kar etmiş olacağız.

Ürünlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişim sayfamızdan bizim ile iletişime geçiniz.

 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>