Kayın kereste ÇeşitleriBy
Bayto12a3
10 Ekim 20
0
comment

Bayındır Tomruk olarak hem kayın ağacının özellikleri, satış fiyatlarımıza ve fırınlı seçeneğini inceleyeceğiz. Ürün hakkında daha fazla bilgi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Sektörler ve firmalar kendi kullanım alanlarında göre kaliteli hammadde seçenekleri üzerinde tercihler yaparak verim elde edebilmek için uygun hazırlamaktadırlar. Kayın kereste hammadde olarak bakıldığında fizik dayanıklılığı ile sağlam özellik içeren bir yapıya sahiptir. Kullanım alanlarına göre avantaj oluşturacak bir özellik olarak karşımıza çıkan bu seçenek açık kahve ya da sarıya çalan görünümü ile özellikle mobilyacılık ve dekor sektöründe, doğru bütünleme ile mükemmel tasarımlar oluşturabilecektir. Kayın bu işlemlere gelene kadar bir takım evrelerden geçmekte bu aşamalardan biride buharlama işlemidir. Hammaddenin içeriğinde bulunan nem miktarının kerestenin her yerine eşit olarak yayılmasını sağlayarak, daha kaliteli bir malzeme ortaya çıkarmak ise bu işlemin esas amacıdır. Buharlama işlemi kayın kereste üzerinde var olan etkilerine üst evreye taşıyacak bir işlem aşamasıdır. Fırınlama aşaması ile buharlama işlemi son bulmaktadır. (Buharlaştırma sürecinde kereste bu işleme kısa süre tutulursa koyu renk, uzun süreye tabi tutulursa eğer daha açık renk elde edilmiş olunur.)

 Fırınlanmış Kayın Ürünlerimiz

Yapı itibari ile ne kadar işlem görse de bu kereste seçenekleri mantar, rutubet, değişen hava koşullarına, böcek ve haşerelere karşı uzun yıllar ihtiva eden olumsuzluklara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.  Masif mobilya tabir edilen alanda etkin kullanıma sahip olan kayın kereste; lambiri, dekoratif kaplama, spor aletleri, tornacılık, alet saplarından müzik aletlerine kadar geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Kolay oyma, delme, kesme gibi bir takım aşamalarda işlenebilirlik tomruk olması neticesinde mutfak, parke, merdiven gibi iç mekânlarda hoş sonuçlar elde edilmektedir.

Değişen renk tonu ile kendine özgü renk pigmentleri sayesinde hafif kırmızı bir renk oluşmakta. Özel tasarımlar elde edilebilinmesine yardımcı olup dekoratif anlamda farklı tasarımlar için özel bir malzeme olarak kullanılmaktadır. Yapısı farklı işlemlere müsait ve elverişlidir; cila, vernik, lekeleme gibi işlemler zahmetsiz bir şekilde fazla zaman almadan uygulanabilmektedir. Genele olarak sağladığı bu farklılığı narin bir yapısı ile oldukça sağlam olan kereste malzemesi, tercih edilip kullanıldığı her alanda kalite ve sorunsuz kullanım işler yapılmaktadır.

2020-2021 Fırınlı Kayın Kereste Fiyatları

Mobilya sektöründe masif mobilyaların üretiminde kullanılan bu ürünler ayrıca birçok farklı alanda da tercih edilmektedirler. Firmamızın gerçekleştirdiği yerli üretimler ile sunulan ürünler; lambiri, kaplama, müzik aletleri imalatı, alet ve hırdavat üretimleri, tornacılık, mutfak, merdiven ve zemin gibi alanlarda da kullanılabilmektedir. Kayın ürünleri; sağlam yapıları, kolay işlenebilmeleri, renk özellikleri, cilalanabilmesi, verniklenebilmesi ve lekeleme yapılabilmesi gibi avantajları ile tüm bu sektörlerde sıklıkla tercih edilmektedirler. Firmamız tarafından sunulan narin ve estetik yapıdaki ürünler ile kaliteli ve sorunsuz sonuçlar elde edilmektedir. Firmamızın sağladığı ladin kereste ürünleri için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın