Kereste

kereste-banner-2-850x266

Sunmuş olduğumuz tomruk çeşitleri

Ormanlarda ticari amaçlar doğrultusunda yetiştirilip belli bir uzunluğa, kaliteye ve hacme ulaşan tomrukların; etrafındaki dalları ve budakları temizlenerek belli ebatlar dâhilinde kesilmesiyle kereste elde edilir. Günümüzde hemen hemen her alanda kullanılmakta, birçok çeşide ve türe sahip tomruklardan (ağaçlardan) elde edilmektedir.

8 yıldır Orman Ürünleri İthalatı & İhracatı:

Bayındır Tomruk olarak, orman ürünleri sektöründe 8 yılın verdiği deneyim ve tecrübe ile müşterilerimize birçok orman ürünleri tedariği noktasında hizmet vermekteyiz. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz ürünlerimizi Bulgaristan, Ukrayna ve Yunanistan gibi ülkeler üzerinden sunmaktayız. İthal ve yerli kereste fiyatı ya da ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi yazının ilerleyen kısmında detaylıca yer verdik.

Satışını Yaptığımız Kereste Çeşitlerimiz:

Firmamız, sektörel veya kişisel olarak kullanım amaçlarınıza yönelik birçok çeşidi bünyesinde barındırmaktadır. İnşaat/ yapı alanı, mobilya imalatı, tekne/gemi, çardak, sauna türü alanlar için amaçlarınıza uygun olarak çeşitlerimiz bulunmaktadır. En yaygın olarak kullanılan türler ise köknar, kayın, çam, ladin, Ukrayna ve Bulgar kereste çeşitleridir. Tüm ürünlerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 2018 yılı kereste fiyatlarımızı öğrenmek için iletişime geçiniz!

Köknar: Çok düzgün yapısı, reçinasız gövdesi bulunmakta. Çatlama, bozulma yapmayan yapısı gereği birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Mobilya imalatı ve maragoz alanlarında cila, torna, vernik gibi bir takım işlemlerde çok kolay işlenmektedir. İç ve dış mekânlarda yapı/mobilya sektörleri alanında sık sık tercih edilmektedir. Satışını gerçekleştirdiğimiz ürün hakkında daha fazla bilgi almak için yukarıda yer alan köknar görseline tıklayabilirsiniz.

Kayın: Alternatifleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerimizdendir. Hemen hemen her türlü kullanıma müsait bir yapıya sahiptir ağaçtır. Temel özelliği ise açık kahve ya da sarı tona çalan renge sahip olup, buharlama işleminde ise açık kahverengine dönmektedir. Ağırlıklı olarak iç mekânda kullanılmakta, mobilya ve dekorasyon ağırlıklı alanlarda tercih edilmektedir. Stoklarımızda yer alan bir kereste çeşitlerimizdendir. Ürün özellikleri için yukarıdan Kayın ürününü tıklayabilirsiniz.

Çam: Halkımız tarafından en yaygın olarak bilinen ağaç türüdür. Anadolu’da yaygın olarak görülen ve kullanılan bir ağaç türü olan çam, her türlü ilkim ve zorlu doğa koşullarına karşı son derece iyi mukavemet göstermektedir. İnşaat, çatı, mobilya imalatı, doğrama alanında kullanılan çam; diğer seçeneklerine göre daha ekonomik fiyatlıdır. Ürünümüz Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden temin edilerek sunulmaktadır

Ladin: Bazı özellikleri ile çam ağacına benzediği bilinmektedir. İğne yapraklı yapıya sahip olan ladin ağacı, beyaz bir görünüme sahip reçinalı bir yapıdadır. Kereste olarak yapı sektöründe, mobilya/dekorasyon, gemi gibi alanlarda tercih edilen üründür. Yıl içerisinde en çok satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizdedir. Kolay işlenmekte ve uzun ömürlü bir yapısı bulunmaktadır.

Ukrayna: İsmini getirilen ülkeden alan bir üründür. Orman ürünleri ithalatı ve ihracatı noktasında en büyük hacme sahip olan Ukrayna, bünyesinde barındırdığı kaliteli ormanları sayesinde çok iyi tomruklar ve keresteler elde edilmektedir. Ülkenin verimli olmasından ve çok yüksek ithalat ve ihracat kapasitesine sahip olmasından dolayı Ukrayna ürünü tercih edilmektedir.

Bulgar: Yine Ukrayna hammaddesi gibi ismini ülkesinden alan bir üründür. Kaliteli ürünlerin birçoğu Bulgaristan üzerinden geldiği bilinmektedir. Ülke üzerinden temin ettiğimi hammadde damarsız olup, son derece dayanıklı ve birçok alanda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Bayındır Tomruk İle Her Alana Uygun Kereste Çözümleri

Firmamız, 2009 yılından günümüze orman ürünleri sektöründe aktif olarak iç ve dış piyasaya kereste tedariğinde bulunmaktadır. Bünyemizde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizin stokları olduğu gibi müşterilerimizin özel ihtiyaçları içinde farklı ülkelerden farklı türde ürün teminatını da sağlamaktayız. Özel fırınlama hizmeti sayesinde alacağınız ürünlerin nem oranı düşürülmekte ve kullanım süresi uzatılmaktadır. Özel kimyasallar ile de ömrü 3 ila 5 yıl arasında uzatılmaktadır. Bu işlemler müşterilerimizin özel isteklerine göre yapılmaktadır.

Tüm ihtiyaçlara göre özel olarak sınıflandırılmış ürün grupları ile tercihlerinizi sınıf ve kullanım amacına göre belirleyerek tercih edebilirsiniz. Kendi içinde ayrılan sınıf grupları ise şöyle sıralanmaktadır.

Kullanacağınız alana en uygun ölçülere sahip 5×10 10×10 kereste çözümünde destek almak için bizlerden bu bağlamda destek isteyebilirsiniz. Sizlere kullanım alanınıza en uygun orman ürünleri çözümlerini uzman ekip arkadaşlarımız ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Ağaç Türleri:

  • Çok sert ağaç türleri: Çam, balsa, kara salkım ağaçları bu tür yapılı ağaçları örnektir.
  • Sert ağaç türleri: Meşe, kayın, dişbudak, karasakız.
  • Yumuşak ağaç türleri: Selvi, sarıkavak, selvi, sedir.
  • Çok Yumuşak ağaç türleri: Son olarak da söğüt, ıhlamur, Beyaz çam, ladin, ıhlamur ağaçları yapıları gereği çok yumuşak ağaç örnekleridir.

Kereste Türleri:

  1. Sınıf ürünler: En yüksek kaliteye sahip üründür. Yüksek kalite gerektiren, uzun ömürlü proje ve alanlarda bu tür sınıf değerine sahip ürünler tercih edilmektedir. Bu sınıfı tercih eden sektör ve kullanım alanlarından birkaçı ise şunlardır; inşaat/ yapı, çatı, mobilya üretim sanayisi, yat, tekne, gemi, sauna, ahşap bağ evlerinde ağırlıklı olarak 1’inci sınıf ürün grubunu tercih etmektedirler. Görünümü temiz, damarsız ve cila ve vernik işlemlerinden sonra, çok net bir görünüm kazanmaktadır.
  2. Sınıf Ürünler: Yine bu türün en yoğun şekilde kullanıldığı alan yapı sektörüdür diyebiliriz. Çatı, tavan, yapı iskeleti, yapı kazığı olarak bu türde kullanılmaktadır. Yine damarlanma, budak, çatlak gibi kusurların en az olduğu sınıftır.
  3. Sınıf Ürünler: Tahta kutu, kâğıt sanayi ve inşaat alanının bazı iç kısımlarında ağırlıklı olarak tercih edilerek kullanılmaktadır.
  4. Sınıf Ürünler: En düşük kalite sınıfına sahip orman ürünü grubudur. Yakacak, doğramalık ve atıl alanlar için ağırlıklı olarak tercih edilerek kullanılmaktadır.

Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi, 2017 güncel kereste fiyatlarımızı öğrenme, kullanım alanınıza en uygun çözümü belirleme noktasında sizlere en ideal çözümler üretmekteyiz. Bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.