Kestane Kereste ÇeşitleriBy
Bayto12a3
28 Ocak 16
0
comment

Kestane Kereste

Ticari olarak kullanılmak istenilen ürün ilk önce tomruklama çalışmalarının yapılması, daha sonra yine belli aşamalar neticesinde değişik ebatlı olarak sektörler arasında kullanım imkânı oluşturması için kullanıma hazır hale getirilmesi gereklidir. Kestane kereste ağırlıklı olarak inşaat alanında hep görmeye alışkın olduğumuz orman ürünleri farklı sektörlerin kaynağında da kullanılmaktadır. Kestane kereste çeşitleri mobilya sektöründe, dekoratif ürünlerde en çok göze hitap edebilen seçenekler arasında yer almakta.

Mat sarı ve Grimsi sarı rengi ile ve güzel dokusu bulunmaktadır. Birçok alanda ustaların zanaatkâr ellerinde harmanlanırken kolay işleme, oynama, delme, vernikleme gibi bir takım işlemlerde kullanılan alet ve edavatların uçlarına kısmen de körleştiği görülmektedir. Yapı bakımından sağlam, haşerelere karşı dayanıklı, rutubete karşı uzun ömürlü oluşu ile döşemelerde tercih edilirken suya dayanıklı olmasının verdiği olumlu sonuç ile de kayık, tekne, yat, sandal gibi deniz araçlarında dâhil uzun ömürlü kullanım imkânı kullanıcılarına sunmaktadır.

Kestane malzemesinin genel yapısı kerestecilik sektörüne son derece elverişli bir durumdadır. Bu noktada ne kadar işlem görmüş olursa olsun bu kerestelerin, neme karşı direnç göstermesi, mantar oluşumuna engel olması ve değişen hava koşullarına uyum konusunda son derece elverişli olması bu ürünlerin tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Ayrıca kestane ürünlerinin böcek ve haşere oluşumuna karşı son derece dirençli olması ve uzun yıllar boyunca dayanıklı bir özelliğe sahip olması da bu malzemenin kerestecilik sektöründe etkili olarak kullanılmasında etkili olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında kestane malzemesinin özellikle lambri dekoratif kaplama alanında oldukça etkili bir kullanım özelliğinin bulunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bu sayede lambri kaplama sektörü de önemli bir kazanım elde etmiş olmaktadır.

Kestane Kereste & Ağacının Özellikleri

Yapısındaki sağlamlık ve görünüşündeki doğallık ile dekorasyon alanında, dış cephe, döşeme ve kaplamalarında olduğu kadar alanlarında parke döşeme durumlarında da en çok tercih ve rağbet gören ağaç türü çardak gibi uygulamalarda da tercih edilmektedir. Bahçe mobilyaları, okul sıraları, duvar panoları dış ortamdaki olumsuzluklara dayana bilmekte bu koşullara uyumlu olması biçilmiş kaftan özellikleri taşımaktadır. Kapı sereni ev ve ofis dekorasyonlarında da başlıca tercihler arasındadır.

Dekoratif malzemelerin oluşturulmasında kullanılan ve sağlam yapısı ve fiziki dayanıklılığı ile güverte yapımında da tercih edilebilmektedir. Sağlamlığı ve suya dayanıklı yapısı ile de kalitesine ek özellikler eklemekte, rengi ise grimsi koyu ya da açık kahverengi olabilmektedir. Marangozluk işlerinde oyma, delme, çivileme, vernikleme, gibi işlemlerde ise sadece makinelerde değil el aletlerinde de kolay ve pratik işlenebilir yapıda olmasıdır. Daha çok kestane mobilya sektöründe, dış mekânlarda da kullanılarak yapı alanları içinde sağlam ve kaliteli çözümler oluşturabilecektir.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>