Köknar Kereste ÖzellikleriBy
Bayto12a3
10 Ekim 20
0
comment

ullanıldığı her alanda alanlarda kalitesini kanıtlamış bir tür olan köknar kereste, dekorasyon alanında birçok farklı varyasyon ile görülmektedir. Yine benze özelliklere sahip olan kayınçam ve ladin ürünleri de köknar türüne benzemektedir. Söz konusu hammadde olarak piyasaya ve firmalara kendini kanıtlamış sektörde kabul görmüş bir kalitesi bulunmaktadır. Evimizin ya da yaşadığımız ortamda köknar türünün örneklerini görmekteyiz. En belirgin örnekleri ise; Amerikan kapıları ve pres kapılarda da özel yapısı ile tercihler arasındadır. Köknar ağaçlarını daha özel kılan bir özellikte lif yapıları olmakta ve eskitme tabiri edilen mobilya seçeneklerine de kaynak olmasıdır.

Yapısı reçinasızdır. Yapısının vermiş olduğu sağlamlığı ile belli aşamalarda çatlama, kırımla ve deformeye uğramaması ile her sektör için önemli bir tercih edilme sebebi olmaktadır. Farklı alanlarda uygulanan boyama, cilalama, vernikleme işlemlerinde ise üst düzey sonuçlar elde edilmektedir. Sağlamlığı ve pürüzsüz bir doku sunan köknar kereste ebat olarak farklı yapılarda temin edilebilmektedir. İç mekânlarda olduğu kadar dış mekânlarda da sağlamlığı ve kalitesi ile yine köknarı firmalar talep etmektedir. Bina içi kullanımlarda ve ahşap merdivenlerde bu kullanım alanlardan biri olmakta, görüntüsü ve canlı rengi ile tamamlayıcı bir unsurdur.

 Köknar Fiyatlarımız 

Fiyatlarımız hakkında bilgi almak için bizler ile iletişime geçmeniz en sağlıklı yoldur. Aksi halde güncel olmayan fiyatlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Geçmişten günümüze bir çok alanımızda yaşamımızı sürdürürken farklı mecralarda çok güzel örnekleri ile kullanıldığı ürünlere verdiği nostaljik görünümü ile de beğenilen ürün seçenekleri ortaya çıkarmaktadır. Köknar, bahçe mobilyalarında kullanıldığı gibi mobilya sektörüne eskitme tabirini kazandırmış ve yıllarca eskitme işlemi uygulanmış ve hale daha uygulanmaya devam etmekte ve kullanılmaktadır. Yukarıda da kullanılan mecraların yer yer örneklerini verdiğimiz sağlam yapılı köknar bu kez de karşımıza gündelik hayatta çok sık rastladığımız sağlam olması nedeni

ile kamyon kasalarında, bahçe çiti, korkuluk alanlarında göze hitap eden ürünler ortaya çıkardığı için köknar kullanılmaktadır. Boy olarak köknar kereste çeşitleri 2 metre ile 5 metre ye kadar çıkabilen aralıklarda ve özel yapılarda da bulunmaktadır. Ahşap kullanım alanlarında yanı sıra yerli bir ağaç olarak ta tercih edilebilen köknar tomruk seçenekleri, genişlikleri 10 cm den 40 cm aralığında değişen yapı bulunmaktadır. Denizcilik alanında, İskele kalıplarında da su geçirmez özelliği ile yine köknar türü tercih sebebi olmaktadır. Uzun yıllar nemli ve sıcak hava koşullarında sorunsuz kullanım imkânı sunabilmektedir. Çam gibi kolay işlenebilir özelliği ile de her alanın işleme ve oyma türlerinde sorunsuz bir hammadde olarak değerlendirilmektedir.

Bir cevap yazın