Tomruk

tomruk

Sunmuş olduğumuz tomruk çeşitleri

Tomruklarımız boy olarak 3 metreden- 9 metreye kadar çeşitlenmektedir. Sektör tarafından Kalite denince akla ilk gelen çeşitler ise; çam, köknar, ladin ve kayın gelmektedir. Müşterilerimizin isteklerine göre farklı çeşit tomruk ve kereste ürünleri de sağlayabiliyoruz. Belirli alanlarda yetişmesi gereken ağaçlar vardır. Herkesin de bildiği gibi her ağaç her yerde ve her toprakta yetişmemektedir. Uygun tomruk fiyatlarımız ile 2016 yılında da en iyi fiyat ve ürün garantisi sunmaktayız. Bayındır Tomruk olarak İthalatını özellikle Yunanistan’ın en güzel, verimli ve kalitesi ile bilinen ormanlarından yapmaktayız.

Tomruklarımız boy olarak 3 metreden- 9 metreye kadar çeşitlenmektedir. Sektör tarafından Kalite denince akla ilk gelen çeşitler ise; çam, köknar, ladin ve kayın gelmektedir. Müşterilerimizin isteklerine göre farklı çeşit ve türde ürün sağlayabiliyoruz. Belirli alanlarda yetişmesi gereken ağaçlar vardır. Herkesin de bildiği gibi her ağaç her yerde ve her toprakta yetişmemektedir. Uygun fiyatlarımız ile 2016 yılında da en iyi tomruk fiyatları ve ürün garantisini sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Çam, köknar ve ladin tomrukların kabukları soyulup o şekilde ithalat işlemi yapılmaktadır. İthal tomruklar geldikleri ülkelerin standartları gereği sağlık belgesi almaları gerekir. Sağlık belgesi olmayan ithal tomrukların Türkiye ye girişi olmamaktadır. Türkiye’ye girişinde de çok sıkı kontrol edilen ithal tomruklar ziraat mühendisleri tarafından kontrol edilmekte ve uygun bulunmayanlar ülkeye girmemektedir.

ithal-tomruk

Bu tip tomrukların kabuklarını soymadan ülkeye girişi yapılmamaktadır. İthalatı en çok Rusya, Bulgaristan, Ukrayna, Kamerun’a yapıldığı bilinmektedir. İthalat sürecinde ise Seray Trans’ın hizmet kalitesi ile istediğiniz noktaya ivedi sevkiyat gerçekleştirmekteyiz.

İthalatın büyük bir kısmını çam oluşturmakta ve ardından köknar, ladin, kayın, meşe ve kavak takip etmektedir. İthal kereste ürünlerinde en sağlam yapıda olan tomrukları kullanmaktayız.