Ukrayna KeresteBy
Bayto12a3
06 Mayıs 16
0
comment

Yazının detaylarına geçmeden önce, Bayındır Tomruk olarak direk olarak Ukrayna üzerinden getirmiş olduğumuz ürünlerimiz hakkında fiyat almak için 0212 451 51 01 üzerinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Hazırlamış olduğumuz yazı içerisinden de ürün ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnşaat sektöründe en çok kullanılan malzemelerin başında gelen kereste, ülkemizde olduğu kadar dünya üzerinde de sıklıkla her sektörde tercih edilmektedir. Sağladığı avantajlar sebebi ile küçük veya büyük tüm yapıların tamamında veya belirli kısımlarında kullanılmaktadır.

Ülkemiz ormanlar yönünden zengin olsa da, çoğu zaman inşaatlık alanındaki lambiri ve kapı sereni taleplerine yetişememektedir. Bu sebeple de yurtdışından kesrete ithalatı, ihtiyacı karşılamak adına yapılamaktadır.

Yurtdışından alınan genel olarak iki ülkeden alınmaktadır. Bunlardan biri Bulgaristan diğeri ise Ukrayna’dır. Ukrayna kereste dayanıklı yapısı ile inşaat sektöründe açığı kapatan kaliteli bir üründür.

Bayındır Tomruk olarak da inşaat sektörümüzde olsun diğer alanlarda olsun, ihtiyacın karşılanması açısından hizmet veriyoruz. Yurt içi ve yurt dışından temin ettiğimiz orman ürünleri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında karşılıyoruz. Tüm ürünlerde ekonomik çözümler ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız.

Ukrayna Kereste Neden Tercih Ediliyor?

Ukrayna hem ladin hem de çam ağaçları yönünden zengin ülkelerin başında gelmektedir. Sektöründe de ilerlemiş olan ülke ülkemize olduğu kadar Avrupa’ya da ithal etmektedir.

Kaliteli Ukrayna kereste ürünleri ile Türk inşaat sektöründe büyük bir açık kapanmaktadır. Düşünüldüğünün aksine uygun fiyatlı olan bu ürünler dayanıklılığı ve verimliliği ile yapıların kalitesini ve değerini de arttırmaktadır.

Ukrayna verimli toprakları ile kaliteli ormanlara sahiptir. Sektörün desteklenmesi ile de hem modern yetiştirme ve büyütme teknikleri hem de ileri kesim teknikleri ülkenin ürününü ön plana çıkarmıştır.

Son yıllarda kentsel dönüşümlerin ülkemizde artması çok fazla inşaat alanının ortaya çıkmasına neden olmuştur. İnşaat sayılarının artması da temel yapı malzemesi olan ahşaba talebi arttırmıştır. İç piyasanın yetişemediği yerde ithal ürünler de bu ihtiyaca önemli bir cevap olmuştur.

Bayındır Tomruk olarak yapı sektörünün desteklenmesi ve kereste ihtiyaçlarının karşılanması için uzun senelerdir hizmet veriyoruz. Bu açıdan tüm ithal ürünlerimizin standartlara uygun ve kaliteli olmasına dikkat ederek hizmet sunuyoruz. Ayrıca gerektiğinde de ürünleriniz istenilen şekillerde işlenebilmekte ve ihtiyaca uygun şekilde hazırlanmaktadır.

Neden İthal Ukrayna Kereste Tercih Edilmelidir?

Ahşap ister iç mekân veya isterse de dış mekân olsun eğer iyi ve kaliteli ürünlerden seçilmez ise yapının dayanıklılığı kadar değerini de düşüren bir faktör ortaya çıkacaktır. Bu açıdan ister yerli ister ithal ürün olsun bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Şöyle ki;

  • Seçilecek ürün fazla damarlı olmamalıdır. Bu açıdan ithal ürünlerin yetiştikleri ülke toprakları ve şartlarından dolayı yapısal olarak damarlı değildir.
  • Orman ürünlerinin yetiştirildiği toprakların verimli ve ortamın kaliteli olması gerekir. Ukrayna ve Bulgaristan ormanlık alan açısından çok zengin iki bölgedir. Topraklarının verimliliği de üzerinde yetişen ağaçlara yansımakta ve inşaatlık kereste ürünlerinde yüksek verim ve kaliteli ürünler elde edilmesini sağlamaktadır.
  • Kerestelerin hem kabukları hem de iç kısımları parlak ve diri olmalıdır. Bu şekildeki ürünler kalitelidir. İthal ürünlerde özellikle bu şekilde ürünler olmasına dikkate edilmektedir.
  • Haşerelere karşı korunmuş olmalıdır. İthal ürünler özellikle ahşap haşerelerine karşı hem doğal hem de kimyasal açıdan korunmaktadır. Bu durum ithal ürünler için standarttır.

Ticari amaçlı kullanımında önemli nokta, ürünlerin nemli olmaması ve çok iyi kurutulmuş olmalarıdır. Eğer kurutulmamış ve içerisinde doğal nemi olan ürünler kullanılır ise yapının verimliliği düşecektir. Bulgar veya Ukrayna kereste olsun tüm ithal ürünler yüksek kalite standartlarını karşılamaktadır.

Ukrayna Kereste Fiyatları Neye Göre Değişir

Ukrayna ülkesinin milli gelirini büyük bir kısmını orman ürünleri sanayisi oluşturmaktadır. Bu da ürünlerinin çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Bu açıdan da Ukrayna kereste fiyatları çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bunlar hem iç hem dış faktörler olabilmektedir. Şöyle ki ülkenin durumu, ekonomisi, talepler ve arzlar fiyatları etkilemektedir.

Hammadde fiyatları yapı sektöründe çok önemli bir unsurdur. Çünkü hem yüksek kaliteyi sağlamak hem de düşük maliyetlerle bunu elde etmek bazen zor olmaktadır. Bu açıdan inşaat sektöründe düşük maliyetler için Ukrayna kereste en uygun ürünlerin başında gelmektedir.

İthal ürünler pahalıdır düşüncesini yıkan bu ürünlerle birçok firma maliyet sınırlarını kolaylıkla korumaktadır. İster yapı ister dekorasyon alanında ya da farklı sektörlerde olsun tüm orman ürünlerinde en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Düşük maliyetli kaliteli ürünler ile müşterilerimizin projelerinin verimli olmasını ve artı değer kazanmasını sağlıyoruz.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>